وزير امور خارجه آمريكا اعلام كرد كه كشورش پيش از دور سوم مذاكرات بين ايران و گروه 1+5 درباره برنامه هسته‌‌يي تهران از شدت تحريم‌ها عليه ايران نخواهد كاست.

به گزارش ايسنا، هيلاري كلينتون روز پنجشنبه چند ساعت پس از پايان مذاكرات بين ايران و 1+5 در بغداد در جمع خبرنگاران در واشنگتن گفت:‌ در حالي كه زمينه اين مذاكرات را فراهم مي‌كنيم، اعمال فشار را نيز به عنوان بخشي از رويكرد دو سويه‌مان حفظ خواهيم كرد. در اين مدت همه تحريم‌هايمان به قوت خود باقي است و همچنان رو به جلو حركت مي‌كنند.

به گزارش رويترز، قدرت‌هاي غربي اصرار دارند كه تهران قبل از كاهش تحريم‌ها دست به توقف فعاليت‌هاي غني‌سازي‌ بزند.

كلينتون رويكرد محتاطانه‌اي را در ارزيابي نشست بغداد اتخاذ كرد اما ظاهرا از اينكه كشورهاي عضو 1+5 توانستند پس از يك سال دو دور مذاكرات جدي با ايران داشته باشند، دلگرم شده بود.

وزير امور خارجه آمريكا گفت: به وضوح در زمينه مسائلي كه دو طرف آن را امكان‌پذير مي‌دانند شكاف‌هايي وجود داشته است و ما فكر مي‌كنيم اكنون انتخاب با خود ايران است كه براي پر كردن اين شكاف‌ها تلاش كند.

كلينتون افزود: در عين حال بايد بگويم كه اين دومين دور از ديدارهاي جديد پس از يك شكاف تقريبا 15 ماهه بود كه در طول آن هيچ گفت‌وگو و ارتباطي درباره هيچ يك از اين مسايل صورت نگرفت.

به گزارش روزنامه كريستين ساينس مانتيور، به نظر مي‌رسد كلينتون با تكرار آنچه كه اعتماد بي‌سابقه قدرت‌هاي جهاني در رويكردشان در قبال ايران مي‌خواند، سعي دارد جلوي انتقادات احتمالي از زمان مذاكرات را بگيرد.

همچنين به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، يك مقام آمريكايي در پايان مذاكرات بغداد گفت كه اين مذاكرات در آغاز يك روند دقيق و درازمدت قرار دارد.

اين مقام آمريكايي كه خواست نامش فاش نشود، گفت: ما به انتها نرسيده‌ايم.

ديپلمات‌هاي گروه 1+5 حاضر نشدند اعمال تحريم‌هاي شديدتر جديد را به تعويق بيندازند ولي اين مقام آمريكايي گفت كه به عنوان بخشي از يك توافقنامه برخي محدوديت‌‌ها مي‌تواند برداشته شود.

آسوشيتدپرس در ادامه گزارش خود نوشت كه اين مذاكرات گام كوچكي در يك پروسه مذاكراتي بسيار ظريف و حساس تلقي مي‌شوند كه احتمالا چند ماه به طول خواهند انجاميد.

اين مقام آمريكايي گفت كه هنوز براي گفت‌وگو درباره اينكه آيا قدرت‌هاي جهاني به تهران اجازه خواهند داد كه غني‌سازي اورانيومش را تا درصد كمتري حفظ كند يا خير، خيلي زود است.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.