تاريخ : | | نویسنده : donyayesms
عصر ایران ورزشی؛ صدرالدین کاظمی - کشتی گیران، بویژه کشتی گیران سبک وزن، در مسابقات مهمی مثل المپیک و جهانی، بدنشان در دور اول آمادگی لازم را ندارد زیرا آنها مدت ها در رژیم غذایی و فشار قبل از مسابقات بوده اند. بنابراین با اولین کشتی یک کشتی گیر در میدانی مثل المپیک، نمی توان به ارزیابی درستی از وضعیت او رسید.

 حمید سوریان در برابر حریف قرقیزستانی نتوانست قدرتش را نشان دهد. شاید هم آن قدر تحلیل رفته بود که نتوانست در کشتی اول از همه توانایی هایش استفاده کند.

سوریان چهار و نیم دقیقه، یعنی سه تا یک و نیم دقیقه در وقت های سه گانه مسابقه، در سر پا نتوانست اجرای فن کند. یعنی سوریان محتاطانه دل بسته بود به اینکه در خاک از توانایی فنی اش بخصوص در اجرای فن بارانداز، استفاده کند. شش امتیازی هم که سوریان از حریف قرقیز گرفت، در خاک بود.

سوریان بر روی این تاکتیک کار کرده بود اگر چه ضعف های بدنی اش مشهود بود. اگر سوریان نتواند این ضعف را برطرف کند و یا نتواند ریکاوری مناسبی داشته باشد، قطعاً در کشتی های بعدی، در برابر  حریفان قدرتمندتر، با مشکل روبرو خواهد شد.

سوریان در کشتی اول دوبنده قرمز پوشیده بود و طبق قوانین فیلا، کسی که دوبنده قرمز پوشیده باشد، می تواند در تایم اول مجری فن در خاک باشد و سوریان هم با استفاده از این امتیاز توانست کشتی را ببرد.

اما کشتی گیری مثل سوریان که 5 بار قهرمان جهان شده و معروف بود که در خاک امتیازی نمی دهد، در این کشتی به راحتی در برابر کشتی گیر 21 ساله قرقیزستانی بارانداز شد و تی در وقت سوم هم پس از اینکه حریف را بارانداز کرد، مجبور شد یک خاک به حریف بدهد و شاید اگر وقت تمام نشده بود، شاید بارانداز هم می شد. بنابراین باید منتظر بمانیم تا ببینیم که سوریان تا کشتی بعدی اش، می تواند ضعف بدنی اش را جبران کند.

سوریان تجربه زیادی دارد و همین ممکن است به او کمک کند که بتواند بدنش را به وضع ایده آل برگرداند. کشتی مهم سوریان، سومین کشتی او با ریف هاسه گاوا ژاپنی است که در بازی های اسایی گوانگجو حمید سوریان را برد. در آن کشتی معلوم می شود که آیا سوریان توانسته بر مشکلات ناشی از وزن کم کردن و رژیم غذایی و ضعف های روحی خود غلبه کند یا نه؟

تاکتیکی که سوریان در این کشتی با حریف قرقیزستانی داشت، در کشتی با هاسه گاوا به کار او نمی آید.

سوریان در برابر هاسه گاوا باید در سرپا امتیاز بگیرد چرا که هاسه گاوا در کشتی اولش بسیار سر حال و قبراق ظاهر شد و امتیاز گرفتن از او در خاک، کار آسانی نیست. البته هاسه گاوا کشتی گیر صاحب عنوان و پرافتخاری در دنیا نیست ولی در مواجهه با سوریان، می تواند برای حمید سوریان مشکل ساز شود.

برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید
   رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.