اگر هیچ‌کس مقصر نیست، پس دانش‌آموزان کشته شده مقصر بودند؟

مسئول فرهنگی اردوی دانش آموزان بروجنی در حالی از مقصیر نبودن راننده اتوبوس و اینکه خواب‌آلوده نبوده و هیچ تخلفی نداشته که این سوال برای افکار عمومی مطرح است، پس مقصر حتما خود دانش‌آموزان کشته شده بوده‌اند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش نامه به نقل از روابط عمومی بیمارستان گلستان، اسماعیل پاک روان گفت: اردو طبق برنامه و خیلی خوب انجام شد، همه چیز طبق برنامه بود و هیچ ناهماهنگی وجود نداشت. بازدید از اروند کنار، شلمچه انجام شد در روزهایی که در خوزستان بودیم.

وی افزود: برنامه روز آخر این بود که صبح به یادمان دهلاویه رفتیم ساعت 10:30 تا11 به یادمان شهدای هویزه رفتیم، ناهار را همان جا صرف کرده و ساعت 13:30 به سمت اهواز حرکت کردیم، ساعت 15 اهواز بودیم و به سمت بروجن حرکت کردیم.

پاک روان خاطرنشان کرد: شام خوردیم، در پلیس راه ها هم ساعت زدیم. راننده هم فرد سالم و سرحالی بود، از کوه ها حرکت کردیم، از دهدز خارج شدیم، سرعت کم بود، من نزدیک ترین فرد به راننده و دقیقا پشت سر او بودم. ماشین اسکانیا بود و ظاهر مناسبی داشت.

وی توضیح داد: در ابتدای سرازیری سرعت 35 یا 40 بود و همه چیز عادی بود که ناگهان، راننده به افراد جلو، یعنی من، مرحوم جهان پناه و صاحب اتوبوس حسینی گفت که ماشین ترمز ندارد و همه ما به او توصیه کردیم که با ترمز دستی ماشین را نگهدارد و نشد.

ترمز این ماشین در حالی نمی‌گرفته که چندی پیش سردار نقدی گفته بود این ماشین پیش از رفتن به سفر از نظر فنی کاملا بررسی شده بود.

مسئول فرهنگی اردوی دانش آموزان بروجنی ادامه داد: راننده اصلاَ خواب آلود نبود، حدود ساعت 20:30 تا 9 جمعه شب بود، لحظه به لحظه به دلیل نبود ترمز سرعت زیاد می شد. راننده حداقل 15 مورد برخورد شاخ به شاخ با سواری، تریلی و اتوبوس و انواع خودرو را رد کرد.

پاک روان گفت: لحظاتی قبل از واژگونی من و مرحوم جهان پناه آمدیم بین بچه ها و به آن ها گفتیم ذکر بگویید و به آن ها اطلاع دادیم.

وی تاکید کرد: ماشین به پیچ رسید و چپ شد، من بیهوش شدم به علت تصادف، سرعت طبق اعلام پلیس راه 114 کیلومتر در ساعت بود، آقای راننده مقصر نبود. خدا رحمتش کند او تلاشش را کرد ولی این اتفاق افتاد.

حال پس از مطرح شدن این ادعا، سوالی که پیش می‌آید این است که بالاخره مقصر کیست؟ مسئول اردوی که می‌گویند تقصیری ندارد، مسئول فرهنگی همه چیز طبق برنامه بوده. سردار نقدی هم که می‌گوید همه کارها بر اساس قوانین و قواعد عملی شده. وزارت آموزش و پرورش هم که می‌گوید بروید از مسئولان بپرسید. واقعا برای لحظه‌ای بد نیست تمام این مسئولان خودشان را جای والدین این 22 دانش‌آموز بگذارند. اگر در چنین وضعی گیر بیفتند واقعا برای پاسخگویی باید سراغ چه کسی بروند؟ احتمالا باید سکوت کنند چون با این وضعیتی که هیچ‌کس مقصر نبوده احتمالا جگرگوشه‌های مردم مقصر بوده‌اند!/نامه نیوز

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.