تاريخ : | | نویسنده : donyayesms

دندان ها در همه موجودات روی زمین به عنوان یک وسیله برای خوردن غذاهای مختلف و همچنین برای برخی از امور دفاعی و حمله ای استفاده می شود و نبود آن ها حتی می تواند زمینه ساز مرگ حیوانات نیز شود.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، موجودات بسیاری در آب ها و روی خشکی هستند که از دندان هایشان برای حمله و شکار استفاده می کنند. آن ها تنها دندان ها و آرواره های بسیار قوی دارند و در صورت نبود این دندان ها زندگیشان بسیار سخت خواهد شد.

تیزترین دندان های دنیا

وحشتناک‌ترین دندان‌های حیوانات

شاید به نظر شما هم جالب باشد که بدانید تیزترین دندان ها مخصوص به کدام حیوان در دنیا است. این دندان ها مربوط به یک موجود ماقبل تاریخ است که نزدیک به 200 میلیون سال پیش میهمان روز زمین زندگی می کرده است. این موجود که دندان هایش هر کدام 5 سانتی متر طول داشته عنوان تیزترین دندان های دنیا را دارد. این دندان ها باریکی کمتر از موی سر دارند و دانشمندان با استفاده از دستگاه های خاص توانسته اند از آن ها عکس برداری کنند. این دندان ها قادر بوده اند که به راحتی مسیرخودشان را در هر جسمی پیدا کنند.

دندان روی زبان

وحشتناک‌ترین دندان‌های حیوانات

یکی از ماهی های بسیار ترسناک و همچنین خطرناک دریاها که با نام "اژدها ماهی" شناخته می شود دارای خطرناکترین دندان های دنیا است. این ماهی دو ردیف دندان های تیز دارد و همچنین بر روی زبان آن هم دندان وجود دارد و طعمه به هیچ عنوان از دهان آن سالم بیرون نخواهد آمد. این ماهی البته در تاریکی مطلق انتهای اقیانوس ها زندگی می کند و برخلاف ظاهر بسیار خشنش اندازه بسیار کوچک 15 سانتی متری دارد.

دندان های 20 سانتی متری

وحشتناک‌ترین دندان‌های حیوانات

دانشمندان اعتقاد دارند که یکی از کوسه های ما قبل تاریخی دارای وحشتناک ترین دندان های تاریخ زمین بوده است. "مگالدون" کوسه ما قبل تاریخی است که هر کدام از دندان هایش نزدیک به 20 سانتی متر طول داشته است و هیچ چیزی روی زمین از دست او در امان نبوده است. این کوسه نزدیک به 20 متر طول داشته است و در طول زندگی خود تقریبا 20 هزار عدد دندان از دست می داده است و بار دیگر رشد می کرده.

دندان های که گاو را ریش ریش می کند

وحشتناک‌ترین دندان‌های حیوانات

حتما تا به حال نام ماهی "پیرانا" به گوش شما رسیده است. این ماهی یکی از ترسناکترین موجودات آمازون است و دندان های بسیار وحشتناکی دارد. دندان های این ماهی به قدری تیز است که میتواند در کمتر از یک دقیقه یک گاو بزرگ را کاملا تکه تکه کند. دندان های "پیرانا" به صورت مثلثی هستند و حالت خاصی دارند که به آن ها اجازه می دهد تا حد زیادی تیز باشند.

دندان های سمی

وحشتناک‌ترین دندان‌های حیوانات

مارهای مختلفی در دنیا هستند که لقب سمی به آن ها داده می شود. این مارها سم بسیار کشنده ای را در دندان های خودشان نگه داری می کنند. دندان های این موجودات به گونه است که در هنگام حمله به مانند سرنگ های تزریقات وارد بدن می شوند و تمام سم خود را وارد بدن انسان می کنند. اغلب مارها سم خود را در دندان های بالاییشان نگه داری می کنند و دندان های پایینی آن ها تنها برای گرفتن شمار استفاده می شود.

منبع:yjc.ir رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.