اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

جزئیات گفت‌وشنود چالشی نمایندگان مجلس و احمدی‌نژاد درباره هدفمندی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام خبر دیدار مجمع نمایندگان خراسان رضوی با رئیس جمهور گفت که احمدی نژاد در این دیدار بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها تاکید داشت و در پاسخ به انتقادات نمایندگان حاضر در جلسه اقدامات خود را غیر انتخاباتی خواند.

محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر از جلسه یکشنبه شب مجمع نمایندگان خراسان رضوی با رئیس جمهور که به مدت 2 ساعت به میزبانی احمدی نژاد و با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، خبر داد .

وی گفت: در این جلسه درباره بخشی از مسائل مربوط به وضعیت خراسان رضوی و پروژه های مهمی که در این استان شروع شده و به همت جدی دولت نیاز دارد تا به نتیجه برسد بحث و گفتگو شد.

نماینده چناران و طرقبه گفت: همچنین در خصوص اعتبارات این استان و مسائل کلان کشور نیز مباحثی از سوی رئیس جمهور و نمایندگان این مجمع مطرح شد.

احمدی نژاد بحث هدفمندی را پیش کشید

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در این جلسه مواردی را در خصوص هدفمندی یارانه ها بیان کرد و توضیحاتی را درباره اصلاح قوانین معدن، بانکداری، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، ارائه کرد.

دهقان با بیان اینکه در این جلسه احمدی نژاد دوباره بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها تاکید کرد، گفت: در پاسخ به رئیس جمهور، برخی نمایندگان مجمع خراسان رضوی اظهار داشتند اجرای فاز دوم هدفمندی یک بحث یک سویه نیست.

به رئیس جمهور گفتیم پول هدفمندی از جیب مردم در می آید

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: نمایندگان به رئیس جمهور گفتند ما گنجی نداریم که بخواهیم روی آن حساب کنیم چرا که در پرداخت بخشی از هزینه های جاری کشور هنوز دولت دچار مشکل است، لذا نباید طوری صحبت شود که گویی دولت گنجی را پیدا کرده که می خواهد آن را در این ماه های پایانی خرج کند.

نماینده چناران در مجلس با بیان اینکه اینگونه حرف زدن با مردم شاید واقع بینانه نباشد، اظهار داشت: به رئیس جمهور گفتیم اگر روزی بخواهید فاز دوم هدفمندی یارانه ها را شروع کنید پول آن را باید از جیب مردم در بیاورید و از طرفی هم با گران شدن حامل های انرژی همراه خواهد بود.

دهقان با بیان اینکه عملا با اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها بخش های تولیدی ما ضربه دیده است، گفت: اگر بخواهیم فاز دوم را بدون ایجاد زمینه و بستر مناسب اجرا کنیم بخش تولید ضربه سنگینی خواهد خورد و در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست.

هشدار نمایندگان نسبت به اقدامات انتخاباتی دولت

وی افزود: به نظر اکثریت مجلس می رسد برخی مسئولان عالیرتبه کشور هنوز با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها موافقت نکرده اند.

عضو هیئت رییسه مجلس گفت: دراین جلسه برخی نمایندگان به رئیس جمهور گفتند شما هر نیتی داشته باشید متاسفانه رفتارهای دولت در ماه های پایانی شائبه کار انتخاباتی را در اذهان بوجود می آورد.

دهقان گفت: رئیس جمهور در واکنش به این حرف نمایندگان گفت هدف ما از این کارها انتخاباتی نیست.

نماینده چناران و طرقبه اظهار داشت: یکی از نمایندگان به رئیس جمهور گفت مصاحبه اخیر تلویزیونی شما که در آن اشاره کردید "چه کسی گفته سال آخر عمر دولت است؟" و همچنین اخباری مبنی بر اینکه دولت برای انتخابات کاندیدا دارد این شائبه را ایجاد می کند که هر اقدام دولت در این ماه های پایانی انتخاباتی است.

احمدی نژاد گفت بنگاه های کوچک اقتصادی مقرون به صرفه نیستند

دهقان تصریح کرد: ما به رئیس جمهور گفتیم در مرحله اول هدفمندی یارانه ها با اینکه تمام دستگاه ها و قوا با همدیگر هماهنگ بودند اما برخی از بخش های تولیدی ضربه خورد و  تورم ناخواسته ای بر کشور تحمیل شده، اگر فاز دوم بخواهد اجرا شود به هماهنگی کامل بین مسوولان ارشد نظام نیاز است که این هماهنگی در حال حاضر وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نظر رئیس جمهور در جلسه دیشب این بود که واحدهای تولیدی کوچک که وابسته به پول و وام دولت هستند مقرون به صرفه نیستند.

وی گفت: از مجموع مطالب رئیس جمهور اینگونه برداشت کردم که وی می خواهد بحث اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها را تا پایان عمر دولت شعار و گفتمان اصلی خود قرار دهد./مهر

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.