اخبار,اخبار سیاسی, نامه احمدی نژاد به روحانی

 

اخبار سیاسی - تریبون بیت المال متعلق به همه مردم نه طیفی خاص
اقدام سئوال برانگیز، چرا مخالفان دولت برای سخنرانی دعوت می شوند؟

از سوی دیگر باید از دوستان دعوت کننده پرسید، مشی و عملکرد آقای دانشجو در طول چهار سال وزارت علوم چه بوده و دیدگاه های وی چه اقبالی نزد قاطبه جامعه دانشگاهی و دانشجویان کشور دارد که از وی به مناسبت روز دانشجو دعوت شده است؟

 تریبون های عمومی به مثابه بخشی از بیت المال بوده و متعلق به تمامی مردم هستند نه آنکه یک طیف و نگرش سیاسی که وفق آخرین انتخابات در اقلیت نیز قرار دارند و عامه مردم را نمایندگی نمی کند، مطلق العنان این تریبون ها را در اختیار گرفته و به سخنوری بپردازند.

وفق خبری که ساعتی پیش در خبرگزاری ها انعکاس یافت، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران کسی نیست جز " کامران دانشجو" وزیر سابق علوم در دولت احمدی نژاد، گویا وی به مناسبت روز دانشجو برای این مناسبت انتخاب شده و قرار است در این مراسم عبادی، سیاسی به سخنرانی بپردازد.

اینکه تریبون نماز جمعه محلی برای بیان نظرات و دیدگاه های طیف های مختلف سیاسی پیرامون مسائل روز و مناسبت های مختلف باشد امر پسندیده و قابل قبولی است اما اگر این تریبون مختص و منحصر به نگرش سیاسی خاصی باشد این اقدام نه تنها در جهت هم افزایی نیست که باعث می شود بخش عمده ای که بیان مطالباتشان را از این تریبون شاهد نیستند، نا خودآگاه از حضور در این مراسم عبادی، سیاسی فاصله بگیرند و بی گمان این نکته نمی تواند در شان چنین جایگاه رفیعی باشد.

در طول چند صباح اخیر افرادی که برای سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه انتخاب شده اند در زمره مخالفین سیاسی دولت مستقر محسوب می شده اند. چندی پیش سید حمید روحانی که در مخالفت با دولت نطق های تند و تیزی کرده و با شدیدترین الفاظ به دولت تاخته بود برای سخنرانی در تریبون نماز جمعه انتخاب شد، نکته ای که بسیار سئوال برانگیز بوده و جای تعجب داشت.

حال با دعوت از کامران دانشجو این روند به شکلی مستمر پی گرفته شده و این سئوال را در اذهان جا می اندازد که چرا چنین انتخاب هایی جامه عمل می پوشد؟ آیا این دست از انتخاب ها القاگر نوعی واکنش منفی نسبت به دولت نیست؟ چه کسانی در پی ایجاد چنین ذهنیتی در جامعه هستند و چه اهدافی را ددنبال می کنند؟

از سوی دیگر زمان و مناسبتی که در پی آن این وزیر دولت دهم به عنوان سخنران پیش از خطبه ها برگزیده شده نیز محل سئوال و پرسش فراوان است.

از یکطرف درست پس از آنکه احمدی نژاد با نامه خود از رئیس جمهوری درخواست مناظره کرده و این نکته حرف و حدیث های بسیاری به همراه داشته، دعوت از وزیر دولت وی برای سخنرانی از این تریبون رسمی می تواند معنادار و حاوی مفاهیمی باشد.

از سوی دیگر باید از دوستان دعوت کننده پرسید، مشی و عملکرد آقای دانشجو در طول چهار سال وزارت علوم چه بوده و دیدگاه های وی چه اقبالی نزد قاطبه جامعه دانشگاهی و دانشجویان کشور دارد که از وی به مناسبت روز دانشجو دعوت شده است؟

از همه مهم تر مگر اکنون دولت مستقر وزیر علوم ندارد که به مناسبت چنین روزی که با نام دانشگاه و دانشجو مفتخر است باید وزیر سابق برای سخنرانی دعوت شود؟

آیا این اعمال مصداق بارز جانبداری سیاسی از یک طیف خاص نبوده و در مخالفت با دولت منتخب ملت نیست؟ آیا این اقدامات در جهت آرامش بخشی به فضای عمومی کشور به عنوان یک ضرورت خطیر است؟. آیا جایگاه فرا جناحی و ملی و مورد احترام تریبونی چنین مقدس باید معطوف به مجادلات سیاسی شود وآیا این نکته به صلاح ملک و ملت است؟          

اخبار سیاسی - خرداد

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.