اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

هشدار پليس به رانندگان متخلف

مرگ 107 تن در جاده‌هاي كشور/تصادف مرگبار اتوبوس در محور قزوين – كرج

رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا از مرگ 107 تن در جريان تعطيلات 4 روزه اخير تاكنون خبر داد و گفت: در اين مدت 891 تن نيز تنها در جاده‌هاي كشور مجروح شده‌اند.

سرهنگ رضا سلبي در گفت‌وگو باایسنا، در تشريح مهمترين حوادث ترافيكي در جاده‌هاي كشور از تصادف ميان دو دستگاه سواري پرايد با يكديگر در استان مركزي خبر داد و گفت: در جريان اين حادثه كه در كيلومتر 13 محور ساوه همدان در محدوده بوئين زهرا رخ داده است چهار سرنشين دو دستگاه پرايد در دم فوت كردند.

وي با بيان اينكه اين حادثه در ساعت 19:20 روز گذشته به وقوع پيوسته خاطرنشان كرد: علت اين حادثه از جانب كارشناسان پليس راه انحراف به چپ از جانب راننده يكي از پرايدها اعلام شده است.

سلبي با اشاره به اين حادثه خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه در انحراف به چپ امكان برخورد شاخ به شاخ با خودروي مقابل وجود دارد اين تخلف يكي از مرگبارترين تخلفات رانندگي است چرا كه در صورتي كه خودرويي با سرعت حدود 120 كيلومتر از مسير اوليه منحرف شود و از سوي ديگر نيز خودرويي با همين سرعت به سمت آن در حال حركت باشد، تصادف دو خودرو با سرعت 240 كيلومتر بر ساعت انجام شده كه طبيعي است در چنين شرايطي امكان مرگ افراد كاملا متصور است.

برخورد مرگبار اتوبوس‌ با كاميون در محور قزوين-كرج

رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا همچنين از برخورد مرگبار يك دستگاه اتوبوس مسافربري با تريلي ماك در محور قزوين – كرج خبر داده و در تشريح جزئيات آن به ايسنا گفت: در پي اين حادثه كه به علت عدم توجه به جلو از جانب راننده اتوبوس ولوو در كيلومتر 53 محور قزوين – كرج رخ داده است يك تن كشته و سه تن ديگر نيز مجروح شده‌اند.

وي با اشاره به شدت بالاي تصادف و نيز آمار كم كشته‌ها و مجروحان اين حادثه خاطرنشان كرد: خوشبختانه از آنجايي كه اغلب سرنشينان اين اتوبوس از كمربند ايمني استفاده كرده بودند، در جريان اين حادثه مشكل خاصي برايشان پيش نيامد.

سلبي به رانندگان وسايل نقليه عمومي نظير اتوبوس‌ها، ميني بوس‌ها، ميدل باس‌ها و ... هشدار داد كه حتما سرنشينان آنان از كمربند ايمني استفاده كنند چرا كه بستن كمربند ايمني تا حد قابل توجهي خطر مرگ و آسيب ديدگي مسافران را كاهش مي‌دهد.

به گفته رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا در صورتي كه رانندگان وسايل نقليه نسبت به بستن كمربند ايمني سرنشينانشان اقدام نكنند پليس با آنان برخورد قاطع كرده و علاوه بر اعمال قانون و جريمه، از تردد آنان نيز جلوگيري خواهد كرد.

تصادف كاميون‌ها و پيكان سه قرباني گرفت

سلبي با اشاره به وقوع حادثه ديگري در كيلومتر 20 محور سلفچگان در استان مركزي به ايسنا گفت: اين حادثه كه ميان يك دستگاه كاميون، سواري پيكان و يك دستگاه كاميون بنز در ساعت 21:20 شب گذشته رخ داده است، سه كشته و يك مجروح بر جاي گذاشته است.

به گفته وي علت اين حادثه هم اكنون توسط كارشناسان پليس راه تحت بررسي است.

مرگ 107 تن و جراحت 891 تن ديگر در جاده‌هاي كشور

هشدار پليس به رانندگان متخلف

وي همچنين با اشاره به تعداد كشته و مجروح شدگان حوادث رانندگي از روز چهارشنبه تا روز گذشته به ايسنا گفت: در روزهاي چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه در مجموع 107 تن در جاده‌هاي كشور كشته و 891 تن ديگر نيز مجروح شده‌اند.

وي با بيان اينكه در اين مدت مجموعا 645 تصادف منجر به جرح و فوت رخ داده است، خاطرنشان كرد: 90 فقره از تصادفات منجر به فوت و 555 فقره ديگر نيز منجر به جرح شده است.

به گفته سلبي تنها در روز شنبه 26 فقره تصادف فوتي با 34 كشته و 134 فقره تصادف جرحي با 216 مجروح در جاده‌هاي كشور به وقوع پيوسته است.

رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا در خصوص مهمترين علل اين حوادث نيز اظهار كرد: 35 فقره از مجموع تصادفات در 4 روز گذشته به دليل خستگي و خواب آلودگي راننده، 184 فقره به دليل عدم توجه به جلو و 94 فقره نيز به دليل انحراف به چپ رخ داده است.

وي با تاكيد بر اينكه ماموران پليس راه از تردد خودروهايي كه اقدام به انجام تخلفات حادثه ساز در جاده مي‌كنند جلوگيري خواهند كرد، اظهار كرد: رانندگان بايد در طول سفر قوانين راهنمايي و رانندگي را اجرا كرده و از انجام تخلفات حادثه ساز نظير تردد در شانه خاكي، دنده عقب در بزرگراه، رعايت نكردن حق تقدم، سبقت غيرمجاز، تخطي از سرعت مطمئنه و ... خودداري كنند. در طول سفر نيز حتما كمربند ايمني خود را بسته و استراحت كافي داشته باشند./ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.