تاريخ : | | نویسنده : donyayesms

 

همسران موفق چه می کند

 

همسران موفق چه مي‌كنند؟حتما تاكنون دقت كرده‌ايد كه برخي همسران در هر طبقه اجتماعي، خانوادگي ، شغلي يا تحصيلي ارتباط بسيار موفق و صميمانه‌اي با يكديگر برقرار مي‌كنند.

 

تحقيقات روي هزاران زوج نشان داده كه همسران موفق چندين گام اصلي را در برنامه‌هاي خود قرار داده‌اندكه در اين بخش به آنها اشاره مي‌كنيم:

 

ـ‌ همسران موفق حتما آشنايي قبل از ازدواج را در شرايطي صحيح آغاز كرده‌اند. افراد موفق مي‌دانند كه صرفا ديدن يكديگر در خيابان يا اينترنت و آشنايي‌هايي از اين دست زمينه مناسبي براي ازدواج نيست. آنها در صحبت‌هاي قبل از ازدواج نيز به گفتگوهاي جدي مي‌پردازند. مسائلي از قبيل اين‌كه چه مواردي براي طرف مقابل ارزش حياتي دارد. چه مواردي او را بشدت تحت تاثير قرار داده يا خشمگين مي‌كند. نظر او راجع به امور مالي يا فعاليت‌هاي اجتماعي چيست و... نه اين‌كه او متولد چه ماهي است؟ چه رنگي را مي‌پسندد و چقدر در روز تلويزيون مي‌بيند و...

 

همسران موفق چه می کند

 

ـ ارتباط موفق نياز به ادبيات خاصي در گفتگو دارد. همسراني كه سعي مي‌كنند در گفتگو با يكديگر هرگز صداي خود را بلند نكنند، تماس چشمي‌ برقرار كنند، بخوبي به حرف‌هاي طرف مقابل گوش كنند و اگر نكته‌اي را متوجه نشدند به جاي قضاوت منفي در مورد آن محترمانه سوال كنند موفق‌ترند.

 

ـ هدف از طرح مسائل رسيدن به توافق است. يكي از عوامل مهم در ارتباط موفق بين همسران اين است كه مسائل را مورد بحث قرار نمي‌دهند تا به مشاجره و يافتن مقصر بينجامد بلكه مسائلي طرح مي‌شود تا در راستاي اهداف زوجين با توافق دو طرف حل و فصل شود. مطمئن باشيد كه قضاوت از قبل و حالت منفعلانه در بحث‌ها موجب مرگ رابطه خواهد بود.

 

ـ رسيدن به تفاهم نتيجه ابراز عقيده آزادانه طرفين است. برخي از همسران نسبت به خود يا افراد خاصي چنان تعصب دارند كه حتي همسرشان جرات نمي‌كند در اين محدوده‌ها وارد شود و نظر خود را بگويد. در چنين شرايطي مشكلات هرگز به سطح نمي‌آيند تا خارج شوند و همواره مانند يك ديگ زودپز در فكر طرف مقابل مي‌ماند تا روزي منفجر شود. در عوض بهتر است بگذاريد همسرتان در مورد شما يا اطرافيان با رعايت ادب و احترام نظر بدهد تا حتي با وجود اختلاف نظرات و سلايق توافق و تفاهم بيشتري حاصل شود.

منبع: examiner.comرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.