تاريخ : | | نویسنده : donyayesms


رئیس جمهوری آمریکا در حالی تحریمها علیه سوریه را برای یک سال دیگر تمدید کرد که پیش از این، مدعی تغییر در سیاستهای سختگیرانه کاخ سفید بر ضد این کشور شده بود.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "باراک اوباما" روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: ایالات متحده طی شش ماه اخیر به منظور رفع نگرانی های خود و شناسایی منافع مشترک با سوریه از جمله حمایت از تمامیت ارضی لبنان گفتگوهای راهبردی را با دمشق در پیش گرفت.

وی گفت : طی یک سال اخیر پیشرفتهای قابل توجهی در زمینه برقراری روابط دیپلماتیک میان لبنان، سوریه و مبادله سفیر میان دو کشور مشاهده شد، اما با این حال اقدامات تحریک آمیز برخی از افراد در زمینه کمک به بی ثباتی سیاسی و اقتصادی در لبنان ادامه دارد که در عین حال این افراد امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا را تحت الشعاع قرار می دهند و به عنوان یک تهدید جدی برای واشنگتن به شمار می رود.

رئیس جمهوری آمریکا افزود : تصمیم گرفته شده تا تحریمها علیه دمشق تا یک سال دیگر تمدید شود که این تحریمها از اول آگوست سال 2007 یعنی در زمان ریاست جمهوری جرج بوش رئیس جمهوری سایق آمریکا آغاز شد.

اوباما گفت: همچنین تحریمها علیه برخی از شخصیتها و مقامهای سوری یا طرفدار سوریه که متهم به دخالت در امور داخلی یا درگیری ها در لبنان هستند، تمدید می شود.

خبرگزاری فرانسه در ادامه افزود: دولت اوباما اخیرا به عنوان یک ژست سیاسی تحریمهای تجاری را علیه دمشق کاهش داد.

رئیس جمهوری سابق آمریکا نخستین بار در مه سال 2004 تحریمهای اقتصادی را علیه سوریه تحمیل کرد که از جمله این تحریمها می توان به بلوکه کردن دارایی های سوریه، منع صادرات کالا به این کشور اشاره کرد و از آن پس در آوریل سال 2006 و 2007 تحریمها علیه دمشق افزایش یافت.

این تحریمها در حالی تمدید می شود که سوریه هنوز منتظر تغییرات وعده داده شده از سوی اوباماست و در عین حال این اقدام دولت اوباما درست بلافاصله پس از سفر یک هیئت آمریکایی به سوریه برای رایزنی با این کشور در زمینه صلح خاورمیانه صورت می گیرد.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.