سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بیانیه اتحادیه اروپا درباره دادگاه متهمان به دخالت در حوادث پس از انتخابات را "غیرحقوقی و شگفت انگیز" خواند و گفت: بیانیه آنها برخلاف مسئولیت حقوقی افراد و دولتها بوده و بیانگر نوعی کاپیتولاسیون است.

به گزارش مهر، حسن قشقاوی یکشنبه شب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما  که به موضوع محاکمه برخی وابستگان و شهروندان خارجی در دادگاه ایران اختصاص داشت، با اشاره به محاکمه یک زن فرانسوی گفت: این فرد برای آموزش زبان فرانسه در دانشگاه صنعتی اصفهان، بورس 6 ماهه داشت ولی همانطور که در تماس تلفنی وزیران امور خارجه ایران و فرانسه مطرح شد، او در تظاهراتی شرکت کرده و هم چنین مطالب و تصاویری را از طریق پست الکترونیک ارسال کرده بود که هیچ ربطی به آموزش زبان ندارد.

وی با اشاره به اینکه براساس آیین دادرسی فرانسه دادگاه صلاحیت ذاتی برای رسیدگی به این امر را دارد، اظهار داشت: با وجودی که یک استاد حقوق و آشنا به زبان فرانسه وکالت ایشان را بر عهده دارد، کجای این کار غیر قانونی است؟

قشقاوی تصریح کرد: اینکه اقدام علیه شهروند فرانسه یا انگلیس، اقدام علیه همه شهروندان اتحادیه اروپاست، نوعی کاپیتولاسیون، غیر حقوقی و شگفت انگیز است.

وی گفت: من از همه حقوقدانان می خواهم به لحاظ حقوقی بیانیه اتحادیه اروپا را که محاکمه شهروندان یک یا دو کشور اروپایی را با اقدام علیه همه شهروندان اتحادیه اروپا مساوی می داند، تحلیل کنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین اظهارات متهمان وابسته به سفارتخانه های انگلیس وفرانسه در دادگاه اغتشاشگران را مصداق مداخله خارجی در امور داخلی ایران دانست و تاکید کرد: ما در برابر هر مداخله ای با قدرت می ایستیم.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.