به گزارش عصر ايران به نقل از روزنامه الشرق الاوسط: دیروز "جبهه ای علمای الازهر" فتوای مبنی بر اجازه دادن به بازیکنان فوتبال برای روزه نگرفتن صادر کرد که با مخالفت گسترده ای از سوی علمای الازهر مواجه شد .بر اساس این فتوا بازی فوتبال را به عنوان کاری سخت معرفی شده، بر اساس این فتوا تمامی بازیکنان مصری که مسابقات آنها در بعدازظهر برگزار میشود از روزه گرفتن معاف هستند.

پس از صادر شدن این فتوا اختلاف گسترده ای میان علمای الازهرا ایجاد شد ،علمای الازهر انتقادات شدیدی را به جبهه ای علمای الازهر کردند همچنین این فتوای را به عنوان تهدیدی برای اسلام و مسلمین دانستند .

در همین رابطه برخی از علمای الازهر دیروز بیانیه صادر کردند که در این بیانیه آمده است ، بازی کردن فوتبال از ضروریات زندگی انسانها نیست و فوتبال به عنوان یک تکلیف دینی محسوب نمی شود که بازیکنان آن از روزه گرفتن معاف شوند.

همچنین در این بیانیه علمای الازهر ابراز داشتند که بازی فوتبال را نمیتوان به عنوان یک شغل به حساب آورد و ما نمیتوانیم شرعیت اسلام را در مورد چنیین مسائلی به کار برد . در ادامه تاکید کردن تمامی دارایی یک مسلمان دین او است و نباید در مسائل دینی خود اهمال کند .

لازم به ذکر است که "جبهه ای علمای الازهر" در سال 1946در قاهره تاسیس شد که در تصمیمات خود مستقل از علمای الازهر عمل میکنند. میان این جبهه و دکتر" محمد سید طنطاوی" شیخ الازهر بحث های مختلفی در مسائل دینی صورت گرفته است که با بسیاری از فتواهایی شیخ الازهر مخالف بودند که در نهايت اختلافات میان آنها در سال 1999با حکم دادگاه پایان داده شد.

جبهه ای علمای الازهر همچنان به صورت گسترده به فعالیتهای خود در مصر ادامه میدهند و با بسیاری از فتواها و نظرات علمای الازهر مخالفت میکنند.

درپایان علمای الازهر از فدراسیون فوتبال مصر خواستند که مسابقات را پس از افطار برگزار کنند.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.