ایرنا: حجت الاسلام کاظم صديقي يک روز پيش از اقامه اولين نماز جمعه خود تاکيد کرد: امام جمعه بايد در چارچوب منويات نايب امام زمان(عج) صحبت کند و استفاده از اين تريبون براي تامين مصالح شخصي، حزبي، خانوادگي و صنفي منجربه خارج شدن از خط امامت جمعه مي شود.   امام جمعه موقت تهران جايگاه نماز جمعه را اساساً فراجناحي عنوان کرد و اظهار داشت: امامت جمعه جايگاه امام معصوم است و در نبود ايشان، نايب او در اين جايگاه قرار مي گيرد و همانطور که امام و نايبش چتر و سايه خدا هستند و همه بايد به آن پناه ببرند و در سايه آن آرامش بگيرند، نماز جمعه هم بايد همگان را براي اهداف برگزاري نماز آماده کند.
وي با تاکيد بر اينکه در هويت جمعي مصالح و مفاسد بهتر آشکار مي شود، تصريح کرد: امام جمعه وظيفه دارد در يک خطبه از اين نماز، مسلمانان را با منافع و زيان هاي پيش روي امت اسلامي آشنا کند.
امام جمعه اين هفته تهران با اشاره به اينکه نماز جمعه منافع سياسي، اجتماعي، اخلاقي، فرهنگي و عاطفي فراواني دارد، افزود: روشنگري و سوق دادن افراد به سمت ترقيات دنيوي و اخروي از مهمترين وظايف ائمه جمعه است.
صديقي فلسفه نماز جمعه از ديدگاه قرآن را ارتباط با خدا و الهي کردن دل ها دانست و اظهار داشت: بالاترين هدف در جامعه اسلامي توحيدي و الهي شدن جامعه است و اين هدف ابزاري نياز دارد که يکي از اين ابزار اجتماع هفته اي يکبار مسلمان است تا با دريافت پيام هاي جديد و سازنده از دين، خود را درجمع ببينند و هويت جمعي را لمس کنند.
وي افزود: امام جمعه براي اداي تکليف خود بايد در يک خطبه مردم را به معنويت دعوت کند و دلها را با خدا مانوس کند تا همه افراد را با يک هويت جمعي به سرچشمه لايزال الهي متصل شوند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.