471231-834796.jpg عصر ایران - قرار است تیم ملی فوتبال الجزایر امروز چهارشنبه با تیم ملی مصر بازی سرنوشت سازی را در شهر خارطوم سودان برگزار کند.
به گزارش عصر ایران - برنده این بازی تیم راه یافته به جام جهانی فوتبال 2010 در آفریقای جنوبی را تعیین می کند.   این دو تیم معروف به "فراعنه" و "سبزها" روز شنبه گذشته در قاهره باهم مسابقه داشتند که مصر دو بر صفر نتیجه را به سود خود برد اما این پیروزی برای صعود به جام جهانی ناکافی بود لذا مسابقه امروز در کشوری بی طرف تعیین کننده تیم صعود کننده خواهد بود.
در همین زمینه رهبران الجزایر تصمیم گرفته اند تا انتقال تماشاچی های الجزایری را به سودان تسهیل کنند.
کابینه الجزایر با انتشار بیانیه ای از توافق با دولت سودان برای حذف روادید برای اتباع الجزایر برای ورود به سودان خبر داد.   همچنین بنا به دستور عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر علاوه بر استفاده از تمامی توان هواپیمایی این کشور، چند فروند از هواپیماهای ترابری ارتش نیز برای انتقال هواداران و تماشاچیان الجزایری به سودان به کار گرفته شد.   قرار است به همراه هواداران الجزایری که به سودان می روند؛ 200 پزشک و افرادی از نیروهای پلیس نیز منتقل شوند.   همچنین سفارت الجزایر در سودان تمامی بلیط های سهم این کشور را خریداری و به طور مجانی در میان هواداران الجزایری توزیع می کند.
فدراسیون بین المللی فوتبال تصمیم گرفت تا 9 هزار بلیط به الجزایری ها و 9هزار بلیط دیگر را به مصری ها اختصاص دهد و 16 هزار بلیط باقی مانده نیز به سودانی ها واگذار می شود.   این در حالی است که پیش بینی می شود الجزایری ها از طریق سودانی ها بتوانند تعداد بیشتری از بلیط های این مسابقه را به دست بیاورند.
کابینه الجزایر همچنین در بیانیه خود از شهروندان این کشور خواسته تا در هواداری از تیم ملی  آرامش را حفظ کنند تا به جهان تصویر ملتی متمدن را نشان دهند.
در همین  حال وحید بوعبدالله مدیرعامل شرکت هواپیمایی الجزایر گفته است بیش از یک و نیم میلیون نفر از اتباع این کشور برای سفر به سودان به دفاتر فروش بلیط این شرکت مراجعه کرده اند و حدود 10 هزار نفر نیز گذرنامه های خود را برای دریافت بلیط در دفاتر فروش این شرکت هواپیمایی در خیابان پاستور پایتخت به امانت سپرده اند.
روزنامه خبر چاپ الجزایر در این باره نوشت در روزهای گذشته برای انتقال هواداران، 10 هواپیمای نظامی و غیرنظامی از الجزایر این مسئولیت را برعهده داشته اند.   همچنین به مدیران دفاتر صدور گذرنامه در الجزایر نیز بخشنامه شده است تا برای تسهیل سفر هواداران، صدور گذرنامه تنها در چند ساعت امکان پذیر شود به همین دلیل این دفاتر تا پاسی از شب مشغول فعالیت بوده اند.   این در حالی است که شب گذشته و برای چهار مین شب متوالی خیابان های شهر الجزیره (پایتخت) مملو از مردمی بود که با در دست داشتن پرچم کشورشان برای پیروزی تیم ملی در مسابقه امروز ابراز احساسات می کردند.   سودان نیز اعلام کرد یک هزار نیروی پلیس را برای تامین امنیت استادیوم "مریخ" محل بازی امروز الجزایر و مصر در این کشور به کار می گیرد.   15 هزار نیرو از ارتش، پلیس و دستگاه امنیتی سودان نیز امنیت پایتخت را برقرار خواهند کرد.
  استادیوم مریخ 41 هزار نفر گنجایش دارد ولی مقامات سودان تصمیم گرفته اند تنها 35 هزار بلیط این مسابقات را بفروشند.
الجزایر همچنین کمپی را در پایتخت سودان برای اسکان و ارائه خدمات به هواداران این کشور ایجاد کرده است.
مدیر هواپیمایی مصر هم از افزایش هواپیماها برای انتقال هواداران مصری به سودان از 25 فروند به 40 فروند خبر داد. همچنین دو هزار مصری نیز با راه زمینی به سودان می آیند.
در استادیوم مریخ  نیز برنامه ریزی شده است درهای ورودی در فاصله سه کیلومتری از این استادیوم تعبیه شوند . همچنین پس از پایان بازی نیز تماشاگران دو تیم با اختلاف سه ساعت از استادیوم بیرون می روند.
مقامات سودانی همچنین در بیرون از استادیوم و با فاصله ای چند کیلومتری مکان هایی را برای اسکان تماشاگران و هواداران پیش بینی کرده اند.
برآورد می شود امروز و همزمان با بازی فوتبال 30 هزار شهروند الجزایری درخارطوم،حضور داشته باشند.
برنده بازی امروز راهی جام جهانی فوتبال 2010 آفریقای جنوبی خواهد شد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.